SoD Clan
Formumuzda Rahatça Dolaşabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Üye Olunuz
SoD Clan
Formumuzda Rahatça Dolaşabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Üye Olunuz
SoD Clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SoD Clan

SoD Clan Resmi Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri

2 posters
YazarMesaj
[SoD]By-Raven
Admin
Admin
[SoD]By-Raven

BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri Empty
MesajKonu: BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri   BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri Icon_minitimeSalı Nis. 06, 2010 9:26 pm

Bildiğiniz gibi eski serilerde (heroes dışında) Q tuşuna basıp açılan menüde ne yapacağınızı, ihtiyacımızı şeçerdik. Şimdi yenilenen BF:BC2 teması ile klasik Battlefield temasıyla eskilerden alışık olduğumuz şeyleri göremiyoruz. Q tuşuna basan arkadaşlarımız genelde bir işe yaramadığını sanıyor. Bu konuda Q tuşunun henüz işlevini bilmeyen arkadaşlara gelsin.

Canınız mı azaldı? Kendinizi medic'e çevirin ve Q'ya basın. Telsiz ile can kutusu talebi gönderecektir.

Merminiz mi bitti? Hay aksi, kimsede ammo atmıyor. Yine kendinizi Assault'a çevirerek Q'ya basın, ammo talebi edin.

Aracınızın tamire ihtiyacımı var?......... Öyleyse yine Q'ya basın, yardım talebi gönderin.

Uzakta birini gördüm indiremiyorum hay aksi. Kendi başınıza vurmaya kalkmayın o zaman, düşmanın üzerine gelerek Q'ya basın spot edin. Diğer kişilerinde görmesini sağlayın.

Ekip liderimisin? Kolay gelsin. Ekibinin sadece senin belirlediğin noktalara mı saldırmasını istiyorsun? Eminim istiyorsundur. Her hangi bir noktayı belirleyin ve Q'ya basın. Squad emri aldı.

Bunun gibi bir çok şeyi Q tuşuna basarak yerine getirebilirsiniz. Yani Q tuşu bir savaş alanında sizin ihtiyacınız olabilecek her şeyi karşılamak amacıyla yapılmıştır. Q'ya bastığınızda mini haritada istekleriniz karşı tarafa görünmektedir. Örneğin medic'ten can kutusu talep ettiyseniz medic'e sizin üstünüzde + işareti koyup haritada gösterecektir.

Az önce bir oyundan çıktım ve isteklerimin hiç birisine cevap verilmedi çok kızdım, çıkıp böyle bir konu yazma gereği duydum. Arkadaşlar tekrar hatırlatmak gerekirse Battlefield takım oyunu işidir. Takımının ihtiyaçlarını karşılamayan, görevlerini yerine getirmeyen hep oyunda başarısız kalır. Sadece adam öldürmeye bakmayın ihtiyaçları karşılayarak assist puan toplayın. Emin olunki her assist yaptığınızda kill yapanlardan daha çok üst sıralara gelmenize ve puan toplamanıza neden olacaktır.

Son not: Bazı kişiler ammo, medic, repair kitlerine yeni başladıkları için ilk aşamada sahip olmayabilir yada rütbesi 28 olupta henüz hiç medic olmamış ise ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilir.

Sevgiler iyi oyunlar.
https://sodclan.yetkin-forum.com
BattleTR

BattleTR

BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri Empty
MesajKonu: Geri: BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri   BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 7:03 pm

TeşeKKürLeR ....

BF: Bad Company 2 Q Tuşu işlevleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bad Company 2 S,lahlar
» [Bad Company 2] Takıldığınız Serverlar
» Bad Company 2 Soldier Name Silme Yöntemi
» Bad Company 2 Veteran M1 Garand Açma